Ülkemizde, Çevre ve Kültür duyarliligina sahip resmi ve özel kuruluslarla dayanisma halinde, temiz ve yasanabilir bir çevre idealini benimsemis milli kültür ve ahlak sahibi insanlardan meydana gelen bir toplumun olusmasina katkida bulunmak. Dogal afetler ve kazalar neticesinde bozulan sosyal ve ekolojik dengeyi yeniden tesis amaciyla faaliyet yapmak.

AHLAK

Milli Kültür ve geleneklerimizi , Ahlaki degerleri , gelistirmek ve yayginlastirmak. Milli, Manevi ve ahlaki degerlere bagli kültürlü insanlar yetistirmek ve egitmek. Kisilerin Kültürel, ahlaki manevi, ilmi ve saglik yönünden gelismelerini saglayici faaliyetlerde bulunmak.

KÜLTÜR

Fertler Arasinda kültür ve ahlaki, sevgi ve isbirligini arttirici, birlik ve beraberligi , yardimlasma ve dayanismayi temin edici her türlü faaliyette bulunmak.

ÇEVRE

Çevre %27nin korunmasini ve iyilestirilmesini kirsal ve kentsel alandaki arazinin ve tabii kaynaklarin korunmasini , her türlü çevre kirliliginin önlenmesini, ülkemizin tabii bitki ve hayvan varliginin korunmasini saglamak. Tarih, Sanat ve Kültür eserlerinin korunmasini, halka tanitilmasini, ve bu eserlerden etkin ve verimli sekilde faydalanilmasini temin etmek.