Milli kültür ve gelenegimizin yayilmasi ve toplumda sosyal iliskilerin gelismesi için sosyal, kültürel, milli ve manevi degerlere dayali çalismalar yapmak.

Milli, Manevi ve ahlaki degerlere bagli ülkesini ve milletini seven, kültürlü insanlar yetistirmek ve egitmek.

Fertler arasinda kültür ve ahlaki, sevgi ve isbirligini arttirici, birlik ve beraberligi, yardimlasma ve dayanismayi temin edici her türlü faaliyette bulunmak.

Fertlerin; bilgi ve beceri yönünden günümüz ve gelecek döneminin gereklerine göre donatilmis; milli, manevi , ahlaki ve evrensel degerlere bagli; insan haklarini benimsemis; çevreye duyarli, bedenen ve ruhen saglikli, üstün vasifli, egitimli, kültürlü, görgülü, hizmet üretme niyet, kapasite ve ufkuna sahip; olaylari gerçek boyutlari ile kavrayip olumlu yöne yönlendirebilecek analitik ve kritik düsünme yetene gini edinmis kisiler olarak yetismesine katkida bulunarak, böyle ailelerin olusturdugu mutlu ve huzurlu bir toplum olusmasini saglamak.

Çevrenin korunmasini ve iyilestirilmesini kirsal ve kentsel alandaki arazinin ve tabii kaynaklarin korunmasini , her türlü çevre kirliliginin önlenmesini, ülkemizin tabii bitki ve hayvan varliginin korunmasini saglamak.

Tarih, Sanat ve Kültür eserlerinin korunmasini, halka tanitilmasini, ve bu eserlerden etkin ve verimli sekilde faydalanilmasini temin etmek.

Çevre ve kültür duyarliligina sahip resmi ve özel kuruluslarla dayanisma halinde temiz ve yasanabilir çevre idealini benimsemis, milli kültür ve ahlak sahibi insanlardan meydana gelen bir toplumun olusmasina katkida bulunmak 😎 Insan haklarinin anlasilmasi, benimsenmesi, kullanilmasi, korunmasi, gelismesi ve etkin bir sekilde hayata hakim olmasi için her türlü faaliyette bulunmak.